Wielu z nas marzy o długim i szczęśliwym związku, który zostanie uwieńczony zawarciem ślubu. Niestety w dzisiejszych czasach spora ilość nowych małżeństw szybko się rozpada. Dlaczego? Często problem stanowi, nie brak uczucia i miłości, a inne aspekty życia, które mogą wydawać się wręcz banalne. Dlatego też tak ważne jest dokładne poznanie swojego partnera przed podjęciem decyzji o zawarciu ślubu. Szczególnie istotna jest szczera rozmowa z drugą połówką, która pozwoli Wam omówić wszystkie, nawet najmniejsze kwestie dotyczące przyszłego wspólnego życia. Co do nich należy? Tego dowiesz się w tym artykule!

Finanse

Twoja sytuacja finansowa i Twojego partnera jest bardzo istotnym aspektem dla Waszego dalszego wspólnego życia. Jeżeli którekolwiek z Was ma jakieś zadłużenia, nie należy tego ukrywać, nawet w przypadku możliwości szybkiej spłaty długu. Sytuacje mogą być różne, a partner niekoniecznie może chcieć być odpowiedzialny za Twoją sytuację finansową. Równie ważne jest określenie swojego stanowiska dotyczącego następnych kredytów, a także tego, kto będzie zajmował się pieniędzmi w Waszej rodzinie i czy nadal wolicie posiadać osobne konta, czy jedno wspólne. Warto również wyjaśnić kwestię dzielenia się bieżącymi wydatkami. Trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Wasza sytuacja finansowa pozwala na zorganizowanie wesela. Być może Twój partner ma nieco inne oczekiwania dotyczące jego wielkości.

Rodzicielstwo

Co warto omówić z partnerem przed ślubem?Coraz więcej osób rezygnuje z posiadania dzieci lub odkłada ten cel na nieco dalszy plan. Dlatego też małżeństwo już niekoniecznie wiąże się z chęcią założenia większej rodziny. Warto zatem przedyskutować kwestię rodzicielstwa jeszcze przed podjęciem decyzji o zaręczynach. Określcie również to, ile chcielibyście posiadać dzieci i w jaki sposób będziecie je wychowywać. Jeśli Wasze spostrzeżenia na ten temat się różnią, nie liczcie na to, że po ślubie nadejdzie cud. Małżeństwo z reguły nie zmienia poglądów w danej kwestii.

Mieszkanie

Jeśli przed ślubem jeszcze wspólnie nie zamieszkaliście, warto omówić, jak będzie wyglądał ten aspekt po zawarciu małżeństwa. Wolicie wynająć lub kupić mieszkanie czy może zatrzymać się w dotychczasowym miejscu zamieszkania jednego z Was? A może planujecie rozpocząć budowę własnego domu? Przemyślcie także przy tym odległość od reszty swojej rodziny. Jest to bowiem kwestia, w której musicie znaleźć pewien kompromis. Omówcie również to, czy w razie takiej ewentualności, będziecie gotowi przeprowadzić się gdzieś dalej lub nawet do innego kraju.

Sprawy łóżkowe

Każdy z nas posiada nieco inne potrzeby oraz oczekiwania, a dla większości z nas sprawy łóżkowe są bardzo istotnym elementem udanego związku oraz małżeństwa. Jeśli cokolwiek nie pasuje Ci w tej kwestii w Twoim partnerze, warto to z nim omówić i wyjaśnić dokładniej swoje upodobania. Podobnie jest w przypadku dzielenia jednej przestrzeni snu. Być może posiadacie zupełnie inny rytm dobowy, który będzie skutkował niezgodnością w łóżku. Problem stanowi również temat dotyczący snu pod jedną kołdrą. Niektórzy w szczególności cenią sobie przestrzeń podczas wypoczynku i nie lubią w nocy przytulać się z partnerem. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch osobnych kołder. Natomiast aby zapewnić sobie jeszcze lepszy komfort snu, warto wyposażyć swoje łóżko w wygodny materac. Pod tym linkiem https://hilding.pl/ z pewnością znajdziecie dla siebie idealny produkt. Jeszcze więcej modeli materacy znajduje się na tej stronie: http://www.sleepinghouse.pl/. Tak duży wybór niewątpliwie ułatwi Wam poszukiwania odpowiedniego podłoża do snu.

Podział obowiązków

Skoro mowa już o wspólnym mieszkaniu, warto także omówić kwestię dotyczącą podziału domowych obowiązków. Niestety nadal istnieje błędne przekonanie, że to właśnie kobieta powinna w zupełności sama zajmować się gotowaniem i sprzątaniem. Tak zdecydowanie nie może być! Małżeństwo polega bowiem na wzajemności i wsparciu, a w rzeczywistości każdy domownik powinien dbać o czystość w mieszkaniu. Warto zatem jasno ustalić, kto będzie zajmował się przykładowo zakupami i gotowaniem, a kto wynosił śmieci oraz odkurzał. Klarowny podział obowiązków, którego każdy z Was będzie przestrzegał, zapobieganie niechcianym konfliktom i kłótniom.

Wiara

Choć w Polsce przeważa katolicyzm, wiele młodych osób odchodzi od tej wiary. Warto zatem przedyskutować tę kwestię oraz ustalić to, w jakiej wierze zawrzecie związek małżeński. Dotyczy to także tematu rodzicielstwa, a dokładniej tego, jaką wiarę chcecie przekazywać swoim dzieciom. Na szczęście w obecnych czasach istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym nawet osoby różnej wiary mogą się pobrać.

Codzienność

Praktycznie każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem, że życie po małżeństwie wygląda zupełnie inaczej — nie jest już tak kolorowe, uczuciowe i romantyczne. Wchodzi tutaj szara codzienność i znikąd pojawia się multum obowiązków, przez co nasza relacja ulega znacznemu osłabieniu. Czy tak jednak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy od naszego podejścia. Warto zatem przedyskutować z partnerem to, jakie posiadacie oczekiwania względem Waszej codzienności. Być może chcecie wprowadzić jakieś rytuały oraz tradycje? Czy chcecie spędzać na co dzień wspólnie czas, czy koncentrujecie się wyłącznie na własnych sprawach? Jak chcecie, żeby wyglądały Wasze poranki oraz wieczory? Będziecie jeść wspólnie obiad czy osobno? Lista takich pytań jest nieskończenie długa, a jeśli marzycie o szczęśliwym i udanym małżeństwie, warto omówić nawet tak najprostsze kwestie.

Szczera rozmowa jest niezwykle ważna, aby małżeństwo mogło być udane. Przedyskutowanie powyższych kwestii z pewnością sprawi, że Wasz związek będzie owocny oraz pomyślny. Pod tym linkiem https://lifestylowy.com.pl/ znajdziesz natomiast więcej wskazówek dotyczących tego, jak dbać o relację.

Materiał partnera sleepinghouse.pl