Materac do łóżka – piankowy czy lateksowy? Dzisiaj przedstawimy podstawowe różnice pomiędzy tymi niezwykle komfortowymi produktami i postaramy się stwierdzić, który najlepiej wybrać.

Materac piankowy czy lateksowy?

Wybór materaca do spania w dużej mierze uzależniony jest od naszych indywidualnych potrzeb. Każdy od idealnego produktu może oczekiwać czegoś zupełnie innego: dla jednych najważniejsze może być, aby powierzchnia na jakiej śpią była twarda i stabilny sposób podtrzymywała ciało. Dla innych ważniejszą kwestią będzie na przykład przyjemny efekt otulenia i prawdziwy relaks. Nie możemy jednak zapomnieć tutaj o podstawowych kwestiach, takich jak chociażby właściwości antyalergiczne na naprawdę wysokim poziomie. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju drobnoustroje, grzyby czy roztocza mogą w skuteczny sposób uniemożliwiać nam komfortowe przespanie nocy powodując niepożądane reakcje alergiczne, takie jak kaszel, katar czy łzawienie oczu. Ważna jest tutaj również odpowiednia cyrkulacja powietrza oraz łatwość utrzymania danego modelu w czystości. Materace piankowe oraz lateksowe Hilding są w stanie to wszystko zagwarantować, dlatego wybór wcale nie jest taki oczywisty!

Materace lateksowe: dla kogo?

Materac piankowy, a lateksowy: podstawowe różniceMaterace lateksowe to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują stabilnego produktu, jaki zapewni im sen na najwyższym poziomie. Lateks ze względu na jego liczne właściwości jest surowcem bardzo trwałym i odpornym na odkształcenia. Dobrze sprawdza się chociażby w przypadku par, pomiędzy którymi występuje znaczna dysproporcja wagowa, ponieważ minimalizuje efekt zapadania się lżejszego z użytkowników, czy też zmniejsza odczuwanie drgań. Polecany jest także dla osób o podwyższonej masie ciała, ponieważ jest w stanie bardzo skutecznie podtrzymać ich ciało. Nie możemy również zapomnieć o licznych właściwościach antyalergicznych lateksu, który blokuje rozwój wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni oraz uniemożliwia osadzanie się kurzu. Zapewnia on świetną cyrkulację powietrza, dzięki czemu bez wątpienia jest w pełni bezpieczny dla każdego!

Materac piankowy

A może jednak lepiej jest postawić na materac piankowy? Jest to kategoria, która cały czas naprawdę prężnie się rozwija, dzięki czemu znajdują się w niej produkty naprawdę zaawansowane technologicznie. Decydując się na nie uzyskamy zarówno niezwykle przyjemny efekt otulenia, jaki gwarantuje nam reagująca na temperaturę ciała pianka termoelastyczna. Z kolei osoby szukające twardej, stabilnej powierzchni do snu koniecznie uwagę powinny zwrócić na wyroby wysokoelastyczne, które bez wątpienia będą bardzo dobrą opcją.

Jaki materac będzie najlepszy? Jest to kwestia bardzo mocno indywidualna, nie mniej jednak jesteśmy przekonani, że dobrze dobrany materac piankowy lub lateksowy sprawdzi się naprawdę świetnie.