Sen to podstawowa potrzeba biologiczna człowieka, na którą poświęca się średnio ⅓ swojego życia. Ale co jeśli dowiesz się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym? Materace naturalne to podłoża do snu, dzięki którym nie tylko zdrowo i komfortowo się wyśpisz, ale również zadbasz o środowisko. 

Materace naturalne a wykorzystywane surowce

Materac naturalny to produkt, który wyróżnia się przede wszystkim tym, jakich surowców użyto do jego wytworzenia. Poza podstawowymi elementami wypełnienia, jakimi są niezwykle funkcjonalne sprężyny kieszeniowe zapewniające niesamowitą elastyczność punktową oraz pianki amortyzujące ich działanie, wewnątrz znajdują się również mniej standardowe surowce. Jednym z nich, zdecydowanie najczęściej używanym w przemyśle sypialnianym, jest mata kokosowa – warstwa całkowicie naturalna i ekologiczna, pochodząca ze skorupy orzecha kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem. Dodatek tego elementu podwyższa twardość materaca, a tym samym zapewnia komfort wypoczynku osobom o dużej masie ciała i tym, którzy preferują sen na podłożu tego typu. Mata jest zaskakująco elastyczna i przewiewna, dlatego zapewnia higienę snu na bardzo wysokim poziomie. Hilding Mistral to przykład naturalnego podłoża do snu o dwóch różnych twardościach. Po jednej stronie wkładu znajduje się pianka Naturalis nasączona olejem rycynowym, który zastępuje chemiczne związki i wyróżnia się właściwościami przeciwbakteryjnymi, przeciwbólowymi i nawilżającymi. Na drugiej stronie podłoża króluje z kolei wysokoelastyczna pianka HR, wewnątrz której znajduje się olej sojowy.

Niezwykły pokrowiec Linen

Czym wyróżniają się materace naturalne Poznaj Hilding Mistral!Czy wiesz, że ogromne znaczenie w kwestii zdrowego i komfortowego snu ma również pokrowiec? Wszystkie materace naturalne Hilding zostały wyposażone w luksusowy, niesamowicie puszysty materiał. Został on wykonany z włókien lnu jako warstwy wierzchniej i domykającej go bawełny organicznej. Len jest bardzo oddychającą i wyjątkowo miękką tkaniną, dzięki której pokrowiec pozostaje świeży i suchy w dotyku. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż przyczynia się do rozluźnienia mięśni i obniżenia temperatury ciała. Bawełna organiczna pozyskiwana z upraw ekologicznych jest z kolei tkaniną, która pozwala skórze oddychać, dobrze absorbuje wilgoć i posiada cenne właściwości termoregulacyjne.

Hilding Mistral – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Model Hilding Mistral został wypełniony siedmio-strefowymi sprężynami kieszeniowymi. Oznacza to, że każda część ciała użytkownika jest podpierana w sposób indywidualny, zależnie od wywieranych przez nią nacisków. Dzięki temu jest to model materaca naturalnego, który doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała osoby śpiącej. Jego niesamowite właściwości sprawiają, że jest to wprost idealna propozycja dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa. Wysoki poziom twardości osiągnięty między innymi dzięki macie kokosowej sugeruje, że jest to model przeznaczony szczególnie dla osób o podwyższonej masie ciała i tych, którzy preferują sen na twardym podłożu.

Czujesz, że materac naturalny Hilding Mistral może być tym, czego potrzebujesz? Nie czekaj – postaw swój zdrowy sen na pierwszym miejscu i sprawdź, jak wielką różnicę możesz odczuć.

Materac Mistral, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/