Sen stanowi bardzo istotną część naszego życia. Przeciętny człowiek, w ciągu całego życia przesypia ok. 20 lat. W trakcie snu organizm się regeneruje, dlatego bardzo ważne, aby spać na odpowiednim podłożu. Wybór materaca zdecyduje o naszym komforcie i efektywności wypoczynku. Materace lateksowe coraz bardziej zyskują na popularności. Kto powinien zdecydować się na wybór materaca lateksowego?Przedstawiamy najważniejsze informacje i radzimy, jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Materac lateksowy Hilding Electro – jak został zbudowany?

Coraz bardziej popularnym rodzajem materacy dostępnych na rynku jest materac lateksowy. Na jaki materac lateksowy warto zwrócić szczególną uwagę? Interesującym przykładem jest model Eletro marki Hilding. Materac lateksowy Hilding Electro jest wielofunkcyjnym materacem łączącym zalety materaca sprężynowego i piankowego. Posiada najwyższej jakości sprężyny Multipocket, piankę hybrydową Fusion, piankę wysokoelastyczną połączoną z cienką taflą Sizalu, co podwyższa twardość materaca oraz odpinany top z profilowanego lateksu połączonego z pianką Visco. Daje to możliwość dopasowania twardości materaca na sześciu poziomach. Materace lateksowe Hilding Electro charakteryzuje wysoka elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Materace lateksowe nie wchłaniają wilgoci, dlatego nie występuje ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy. Hilding Electro zapewnia wiele niezależnych punktów podparcia, zwiększając tym samym elastyczność punktową. Dzięki temu jest idealny dla par, także tych, których różnica w wadze przekracza 30 kg. Warto zwrócić na ten produkt szczególną uwagę, przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego materaca. Istotne jednak, aby przedtem zastanowić się, jaki rozmiar materaca lateksowego Hilding Electro spełni nasze oczekiwania.

W jakich rozmiarach dostępne są materace lateksowe Hilding Electro?

Hilding Electro - materac hybrydowyStandardowa długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości.

Najwęższy, bo mierzący 80×200 cm materac lateksowy Hilding Electro, to propozycja skierowana do starszych dzieci. Jest nieco mniejszy niż standardowy rozmiar pojedynczego materaca dla dorosłych mierzącego 90×200 cm, który zapewni wygodę nastolatkowi oraz szczupłej osobie dorosłej. Materac, którego wymiary wynoszą 100×200 cm to propozycja jednoosobowa skierowana do osób o nieco większej masie ciała, ale także wszystkich tych, które cenią sobie nieco więcej przestrzeni, lub często zmieniają pozycję w trakcie snu. Materac lateksowy 120×200 cm także dedykowany jest osobom o większej masie ciała. Materace lateksowe 120×200 cm są jednak szersze, dzięki czemu dają jeszcze więcej przestrzeni tym, którzy śpią w pojedynkę. Warto zwrócić uwagę na tę propozycję także ze względów cenowych. Tani materac 120×200 cm to gwarancja komfortu dla wszystkich ceniących sobie spokój i przestrzeń w trakcie snu.

Materac piankowy o wymiarach 140×200 cm to najmniejszy materac dwuosobowy, który sprawdzi się w przypadku par szczupłych, nie zmieniających zbyt często pozycji w czasie snu. Wymiary 160×200 cm są już natomiast standardowymi wymiarami materacy dwuosobowych. Są uniwersalne, a więc przypadną do gustu parom ceniącym sobie komfort, często zmieniającym pozycje, lub tym o nieco większej masie ciała. Model o wymiarach 180×200 cm sprawdzi się wszystkim ceniącym sobie komfort oraz przestrzeń, tym bardziej materac lateksowy 200×200 cm. Materace lateksowe 200×200 cm to gwarancja wygody, na którą stawiają także osoby śpiące w pojedynkę. Co więcej, nie potrzeba fortuny, aby zapewnić sobie wygodę. Tani materac 200×200 cm daje możliwość komfortowego snu i dużej przestrzeni za stosunkowo niewielką kwotę.

Dlaczego warto spać na materacu lateksowym Hilding Electro?

Electro to nowoczesny, wielofunkcyjny materac hybrydowy łączący zalety materaca sprężynowego i piankowego. Jest to produkt uniwersalny, odpowiedni zarówno dla osób cięższych, jak i lżejszych, wysokich i niskich. Materace lateksowe cenią zarówno eksperci jak i klienci, którzy dokonując wyboru materaca lateksowego sprawiają sobie wygodny, zdrowy sen na lata. To także rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Specjaliści od wad postawy wskazują na komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie podłoża do kręgosłupa. Borykasz się z bólem podczas snu? Materac lateksowy będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku. Lateks jest także materiałem odpornym na pleśń i roztocza, co sprawia, że jest doskonały dla alergików. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników.