W Polsce nawet 40% społeczeństwa cierpi na alergie, powodujące uporczywy katar, kaszel. wysypkę, a także ból głowy i trudności z zasypianiem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w sklepach dostępne są specjalne materace dla alergików, które sprawiają, że uczulenia nie są tak dokuczliwe.

Czym różni się materac dla alergika od standardowego materaca?

Wydaje się, że na pierwszy rzut oka, materace standardowe i antyalergiczne w ogóle się nie różnią. Rzeczywiście ogólna konstrukcja może być podobna, jednak największe znaczenie mają materiały, zastosowane technologie, certyfikaty oraz pokrowce. Warto wiedzieć o tym, że materac dla alergika nie powinien zawierać w składzie żadnych substancji naturalnych takich jak gryka, wełna oraz końskie włosie. Wszystkie naturalne materiały działają alergizująco i niestety mogą potęgować objawy uczulenia. Właśnie dlatego należy wystrzegać się standardowych materacy, które są reklamowane jako te, które zawierają w sobie naturalne materiały. Materac antyalergiczny powinien być wykonany z pianki lub z lateksu. Poszukując takiego modelu w Siemianowicach, warto więc dokładnie sprawdzić skład i rodzaj materaca. Warto zwrócić także uwagę na ofertę sklepów internetowych, a przede wszystkim firmy Hilding, czyli renomowanego producenta materacy. Hilding sprzedaje swoje produkty także w sklepach stacjonarnych, na przykład w Agata Meble, IKEA. Materace antyalergiczne to spora grupa produktów w ofercie marki Hilding. Do najważniejszych zalet związanych z korzystaniem z takiego materaca można zakwalifikować:

 • mniejsze ryzyko pojawienia się objawów alergii, zwłaszcza wieczorem i w nocy, a więc wtedy, gdy wielu alergików ma sporo symptomów uczulenia,
 • korzystanie z produktu wysokiej jakości, z certyfikatami i atestami,
 • mniejsze ryzyko alergii i chorób skórnych oraz oddechowych – zwłaszcza, gdy materac ma dodatkowy, antybakteryjny pokrowiec,
 • wysoka trwałość i wytrzymałość,
 • materace są odpowiednie dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a także seniorów,
 • bardzo dobre podparcie, zwiększona regeneracje organizmu w nocy i ulga dla kręgosłupa.

Materace dla alergików są więc doskonałą opcją dla wszystkich osób, które cierpią na różnego rodzaju uczulenia, a jednocześnie chcąc spać w jak najlepszych warunkach i mieć zapewnioną wygodę oraz higienę w trakcie snu.

Jakie są rodzaje materacy antyalergicznych?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki materac dla alergika będzie najlepszy. Okazuje się, że na rynku dostępne są trzy główne rodzaje tego typu modeli:

 1. Materac antyalergiczny – czym kierować się dobierając materac dla alergików? Ile kosztuje komfortowy materac alergiczny w Siemianowicach?Materace antyalergiczne piankowy, który może być wykonany z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Takie modele charakteryzują się wysokim poziom higieny, ponieważ pianka ma otwartokomórkową budowę i zapewnia optymalną wentylację. W takich materacach nie gromadzi się kurz, bakterie, ani roztocza. Warto także zaznaczyć, że materace piankowe mogą być wyposażone w dodatkowe rozwiązania, na przykład kratkę wentylacyjną.
 2. Materace antyalergiczne lateksowe, które uznawane są za bardzo dobry wybór dla osób z uczuleniami. Oczywiście przed zakupem takiego modelu, należy wykluczyć uczulenie na lateks. Materac lateksowy jest odporny na pleśń oraz roztocza, a dodatkowo zwykle posiada specjalne nacięcia, które sprawiają, że sen jest bardziej higieniczny. W przypadku alergii należy wybierać lateks syntetyczny, a nie naturalny, ponieważ jest to najbardziej korzystne rozwiązanie.
 3. Materac antyalergiczny ze specjalnym pokrowcem antybakteryjnym, co ma szczególne znaczenie w przypadku alergii skórnych. Pokrowiec może zawierać specjalne substancje, zmniejszające ilość kurzu, roztoczy, pleśni i alergenów.

Jak wybrać materac dla alergika?

Wybierając materac dla alergika, należy kierować się przede wszystkim jego rodzajem, a więc należy zdecydować się na model piankowy lub lateksowy. To jednak nie wszystko, ponieważ spore znaczenie mają dodatkowe rozwiązania, certyfikaty, a także nacięcia i typ pokrowca. Poszukując materaca w Siemianowicach, można zdecydować się na sklepy stacjonarne, jednak bezpieczniej i wygodniej jest skorzystać z oferty sklepów internetowych.

Materacem antyalergicznym marki Hilding, który jest godny polecenia, jest model Makarena. Jest to produkt ze specjalnym certyfikatem Oeko-Tex, który gwarantuje, że wszelkie materiały użyte do produkcji są wolne od substancji szkodliwych, a więc są bezpieczne i odpowiednie dla alergików. Model Makarena posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • model multipocket, sprężynowy, wykonany z pianki lateksowej, pianki termoelastycznej i pianki FlexiFoam,
 • produkt medyczny, spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, środowiska naturalnego, ochrony zdrowia,
 • materac posiada certyfikat jakości AEH, gwarantujący odpowiednią higienę, klimat, trwałość i ergonomię,
 • materac odwracalny o dwóch twardościach, dzięki czemu zapewniony jest wysoki poziom wentylacji (materac należy regularnie odwracać i wietrzyć),
 • produkt antyalergiczny, wszystkie materiały są bezpieczne dla zdrowia,
 • możliwość prania pokrowca w 60 stopniach, co znacząco zmniejsza ilość alergenów na jego powierzchni,
 • specjalne profilowania we wkładzie materaca zapewniają optymalny poziom wentylacji,
 • produkt higieniczny, trwały, wytrzymały i wygodny.

Wybierając materac dla alergika, warto kierować się przede wszystkim tym, z czego model został wykonany. Szczególnie należy zwracać uwagę na materace piankowe i lateksowe, a także na modele posiadające antybakteryjne pokrowce i certyfikaty. Materac antyalergiczny powinien być wybierany ze szczególną uwagą, ponieważ wiele osób cierpiących na uczulenia ma problemy z zaśnięciem i spokojnym snem, czego przyczyną są symptomy alergii. Odpowiednio dobrany materac może w znacznym stopniu zmniejszyć ten problem, ponieważ alergeny, roztocza nie będą gromadzić się wewnątrz wkładu, ani też na pokrowcu.