Wybór odpowiedniego podłoża do snu może być naprawdę problematyczny. Wiele osób nie ma pojęcia od czego zacząć i czym kierować się przy zakupie. Współczesny rynek oferuje tysiące produktów o różnych właściwościach wśród których czasami naprawdę łatwo jest się zgubić. Podpowiadamy, jaki materac będzie dobry dla osoby śpiącej w pojedynkę.

Wymiary materaca

Rozmiar materaca to chyba najważniejsza kwestia, którą trzeba brać pod uwagę przy jego zakupie. Bardzo istotny jest Twój wzrost i długość podłoża. Standardowe modele mają zazwyczaj 200 cm, ale powinieneś dopasować produkt do swojego wzrostu. Przyjmuje się, że komfortowo wypoczywa się na modelach dłuższych o 10-15 centymetrów od użytkownika. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać się w łóżku, a całe Twoje ciało jest prawidłowo podparte przez materac. Na rynku znajdziesz produkty o różnych wymiarach – najbardziej standardowym dla osoby śpiącej w pojedynkę jest model 90×200 cm. Będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób starszych, jak i dzieci, czy dorosłych. Jeśli cenisz sobie wiele miejsca do wypoczynku, na rynku znajdziesz także produkty o wymiarach 120×200. Modele o takiej dostępne są w wersji z prawie każdym rodzajem wypełnienia. Z łatwością znajdziesz je w materacach Hajnówka.

Jak wybrać dobry materac?

Materac dla jednej osoby - czy można go kupić lokalnie?Dobry materac to bardzo istotne wyposażenie sypialni, które najbardziej wpływa na jakościowy sen. Odpowiednio dobrane podłoże pozwala na regenerację organizmu i mięśni, a także sprawia, że budzimy się wypoczęci i gotowi na wyzwania kolejnego dnia. Źle dobrane podłoże może być powodem problemów ze zdrowiem – to właśnie ono jest często odpowiedzialne za schorzenia kręgosłupa, czy problemy ze snem. Dobry materac powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb użytkownika, a także kompleksowo dbać o jego zdrowie. Musisz wybrać odpowiedni dla siebie stopień twardości – zbyt miękkie, czy zbyt twarde modele nie pozwolą Ci na komfortowy wypoczynek. Dobrze, jeśli model ma właściwości antyalergiczne, masz wtedy pewność, że nie musisz martwić się o higienę snu. Czyste podłoże zapewnia także dobry wkład, który odpowiada za cyrkulację powietrza. Wypełnienie powinieneś także dobrać do swoich potrzeb i preferencji. Materace Trzebinia oferują wiele produktów o różnych właściwościach, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dobrze dobrane podłoże

Wysokiej jakości materac wykonany ze starannie wyselekcjonowanych materiałów pozwoli Ci zapobiegać bólom okolic kręgosłupa, a także jego schorzeniom. Profilaktyka jest niesamowicie ważna, a bez dobrego podłoża naprawdę trudno zadbać o zdrowie okolic pleców. Jakościowe produkty dedykowane są do osób w każdym wieku. Dobry materac jest jednak szczególnie ważnym elementem wyposażenia sypialni dla osób starszych – to one najczęściej borykają się z bólami kończyn, czy kręgosłupa. Na rynku znajdziesz modele ortopedyczne, które będą perfekcyjne zwłaszcza dla osób w trakcie rehabilitacji, czy cierpiących na różne schorzenia. Dobry materac jest oczywiście niesamowicie istotny także w sypialni par, czy dzieci. Zakup wysokiej jakości podłoża to dbałość o własne zdrowie!

Już dzisiaj wyposaż się w jednoosobowy materac, który zapewni Ci prawdziwie królewski wypoczynek. Dobry sen, to komfortowy sen – pamiętaj o tym!