Jedną z najprzyjemniejszych pór roku jest lato. Na dworze jest ciepło, dzień jest długi, a my zazwyczaj jeździmy na wakacje. W tym okresie również intensywnie się pocimy, zwłaszcza w czasie snu, z uwagi na co warto zainwestować w unikalny produkt, jakim jest kołdra na lato. Czym się wyróżnia oraz dlaczego warto mieć ją w swojej sypialni? 

Kołdra na lato – na co zwrócić uwagę?

Sezonowa wymiana kołder to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku. Warto to zrobić w chwili, gdy temperatura w nocy przekracza 20 stopni Celsjusza. Jednak, jaka kołdra na lato będzie idealna? Przede wszystkim, powinniśmy uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje użytkownika, a także zwrócić uwagę na:

 • rodzaj wypełnienia,
 • rodzaj poszewki,
 • rozmiar,
 • optymalną cyrkulację powietrza,
 • właściwości antyalergiczne,
 • właściwości termoizolacyjne.

Czym powinna wyróżniać się komfortowa kołdra na lato?Kołdra na lato – budowa i właściwości

Najczęściej cechy kołdry wynikają z zastosowania wewnątrz wypełnienia. Na współczesnym rynku wyróżnia się dwa rodzaje, a pierwszym z nich jest kołdra naturalna. Jej wypełnienie najczęściej składa się z puchu, pierza i wełny, przez co ma świetne właściwości termoizolacyjne. Co więcej, nie podrażnia wrażliwej skóry, a także zapobiega nadmiernej potliwości. Drugim typem wypełnienia jest materiał syntetyczny, czyli, np. włókna poliestrowe. Tego typu produkty są bardzo wytrzymałe, sprężyste i elastyczne. Oprócz tego są zalecane przede wszystkim alergikom, gdyż nie gromadzą w swoim wnętrzu alergenów, oraz hamują rozwój pleśni i grzybów. Warto również zaznaczyć, że wszystkie dostępne na rynku kołdry sprawdzą się w niemalże każdej sypialni, w tym tych, które zostały wyposażone w duży materac do łóżka 200×200.

Kołdra na lato a pościel

Nikt z nas nie śpi pod samą kołdrą, z uwagi na to, warto wyposażyć swoje łóżko również w dobrej jakości pościel 200×220. Przy jej wyborze warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, w tym, aby nie kupować pościeli:

 • najtańszej, gdyż jest ona uszyta z materiałów gorszej jakości,
 • używanej, gdyż jest ona siedliskiem bakterii,
 • bez certyfikatów, gdyż nie wiemy, czy jest wolny od szkodliwych dla zdrowia substancji oraz w pełni bezpieczny dla zdrowia użytkowników,
 • w złym rozmiarze, gdyż jest to niekomfortowe oraz nieestetyczne,
 • w nieodpowiednie wzory, gdyż nie dopasujemy jej wtedy do aranżacji sypialni.

Sen stanowi pierwotną potrzebę fizjologiczną, która średnio zajmuje nam aż ⅓ życia. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości kołdrę, która sprawdzi się latem. Oprócz tego nie zapomnijmy, aby wyposażyć swoją kołdrę w odpowiednią pościel.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/