Czy wiesz, co wpływa na to, że niektóre ręczniki są nieprawdopodobnie miękkie, puszyste i chłonne, a inne wydają się być bardzo nieprzyjemne w dotyku i nie absorbują wody? Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego tak jest, zapoznaj się z wymienionymi poniżej, podstawowymi parametrami, na które warto zwracać uwagę wybierając tekstylia łazienkowe.

Materiał jako podstawowy parametr

Jak w przypadku wielu innych tekstyliów domowych, materiał jest podstawowym parametrem decydującym o jakości ręcznika. Zdecydowanie najczęściej spotykaną tkaniną jest bawełna w przeróżnych odsłonach – do najpopularniejszych zalicza się klasyczną, egipską i mikrobawełnę. Jest to jeden z najlepszych wyborów głównie ze względu na to, że jest niezwykle przyjemny w dotyku, nie podrażnia skóry, a ponadto bezkonkurencyjnie wchłania wodę.

Gramatura – co to i dlaczego jest tak ważna?

Na jakie ręczniki warto zwracać uwagę?Gramatura ręcznika to nic innego, jak dokładny ciężar tkaniny określany w liczbie gramów na metr kwadratowy. To właśnie na podstawie tego parametru można określić, jak chłonny i trwały będzie wybrany model. Najczęściej spotykaną gramaturą jest ta mieszcząca się w przedziale od 400 do 500 – są to idealne wartości dla ręczników kąpielowych używanych na co dzień, ponieważ doskonale chłoną i stosunkowo szybko schną. Na uwagę zasługują również nieco grubsze propozycje, które przez wielu są uznawane jako ekskluzywne.

Technologie wykorzystywane w procesie produkcji

Rynek tekstyliów domowych jest tak rozwinięty, że bez obaw można zwracać uwagę również na teoretycznie mniej znaczące parametry, takie jak technologie wykorzystywane w procesie produkcji. Jeśli te są innowacyjne, mogą mieć ogromny wpływ na właściwości produktu finalnego. Ręczniki marki Vossen są na to idealnym przykładem – są tworzone w oparciu o technologię AirPillow, dzięki której doskonale chłoną wodę i pozostają bardzo przyjemne w dotyku przez naprawdę długie lata użytkowania.

Rozmiar ręcznika ma znaczenie

Wiele osób nie wie, jaki rozmiar ręcznika wybrać, by ten był funkcjonalny na co dzień. Standardowe propozycje, które sprawdzają się zdecydowanie najlepiej to te o wymiarach 70×140 cm lub 100×150 cm – można się nimi otulić, a w razie potrzeby bardzo szybko osuszyć. Warto mieć jednak na uwadze zakup mniejszych modeli pasujących do zestawu – te idealnie sprawdzą się jako akcesoria do mycia twarzy lub rąk.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli kilka słów o kolorach i detalach

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że kwestie estetyczne są ważne również w przypadku ręczników. Są one bowiem swego rodzaju elementem dekoracyjnym, który powinien pasować do wystroju łazienki lub występować jako odważny, kontrastowy element. Warto zwracać uwagę na szczegóły, takie jak ozdobne bordiury, które potrafią chwycić za serce nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Chcesz, by Twój ręcznik spełniał wszystkie powyższe kryteria? Nie czekaj – już dziś odwiedź stronę Sleeping House ze starannie wyselekcjonowanym asortymentem i wybierz model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.