Masz dość tego, że każdy Twój ręcznik po kilku praniach wygląda tak samo? Traci swój oryginalny kolor, zaczyna mieć nieprzyjemną fakturę i przestaje spełniać swoje podstawowe funkcje? Poznaj wysokiej jakości modele, dzięki którym raz na zawsze pożegnasz się z tym problemem!

Dobry ręcznik, czyli jaki?

Poszukiwania warto rozpocząć od rozważenia, czym tak naprawdę jest dobry ręcznik. Dla każdego będzie to bowiem oznaczało co innego. Podstawowym kryterium z pewnością będzie więc materiał, który powinien być chłonny, a ponadto przyjemny w dotyku. Tkanina, która spełnia te kryteria to bawełna – to właśnie ona powinna być jedynym materiałem w składzie dobrego ręcznika. Warto zwrócić uwagę również na gramaturę, która określa liczbę gramów tkaniny na metr kwadratowy. W tym przypadku idealnie jest wybierać wartości w granicach 400-600 gramów – takie ręczniki są najbardziej popularne, ponieważ charakteryzują się dużą chłonnością i umiejętnością stosunkowo szybkiego schnięcia. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia typowo estetyczna – tekstylia łazienkowe, poza funkcją praktyczną, pełnią funkcję dekoracyjną. Z tego właśnie powodu należy dopasować ich kolor oraz wygląd do kolorów, w jakich jest utrzymana łazienka.

Gdzie kupić ręczniki spełniające powyższe kryteria?

Luksusowe ręczniki dla wymagającychNajlepszym możliwym wyborem są tekstylia łazienkowe firmy Vossen, która może się poszczycić przeszło stuletnim stażem na rynku. Przez ten czas zdążyła zdobyć rzeszę zadowolonych użytkowników, którzy docenili wysoką jakość produktów, ich naturalny skład, odpowiednią gramaturę i dbałość o szczegóły. Produkty znajdujące się w asortymencie producenta zostały wyróżnione za pomocą licznych certyfikatów, które są potwierdzeniem ich wyjątkowości. Producent stale podąża za potrzebami użytkowników i korzysta z nowoczesnych technologii, dzięki czemu wyroby są niesamowicie miękkie w dotyku, a ponadto posiadają umiejętności maksymalnej absorpcji wody.

Rozmiary ręczników

Rozmiar ręcznika nie powinien być przypadkowy. Na co dzień najlepiej sprawdzają się modele o wymiarach 70×140 lub 100×150 cm. Takie rozmiary tekstyliów łazienkowych pozwolą na komfortowe działanie i bezproblemowe osuszanie całego ciała. Ich niezaprzeczalnym atutem jest również fakt, iż ręcznikiem o takich wymiarach można się otulić, na czym zależy bardzo wielu osobom słabo znoszącym zimno. Przy zakupie nowego zestawu warto mieć jednak na uwadze również mniejsze modele, które doskonale sprawdzą się jako akcesoria do mycia twarzy, czy też rąk.

Rynek z tekstyliami łazienkowymi stale się rozwija. W sklepach stacjonarnych i internetowych pojawiają się coraz bardziej innowacyjne modele, które zachwycają jakością wykonania i pięknym wyglądem. Wybierając starannie wyselekcjonowane ręczniki ze strony Sleeping House masz pewność, że jest to inwestycja na lata.