Każdej nocy spędzamy około ośmiu godzin na materacu, co jest bardzo długim czasem. Dlatego też warto zadbać o to, aby łóżko spełniało swoją funkcję jak najlepiej przez wiele lat. Materace SleepMed są znane z doskonałej jakości oraz komfortu, jednak nawet najlepsze materace wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Warto poznać kilka prostych, ale skutecznych sposobów, jak dbać o swój materac SleepMed, aby cieszyć się jego wygodą i jakością snu przez wiele lat. W poniższym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać Twój materac marki SleepMed w doskonałej kondycji!

Jak dbać o materac SleepMed, aby służył przez wiele lat?

Jak dbać o swój materac SleepMed, aby służył przez wiele lat?Odpowiednia pielęgnacja materaca może znacząco przedłużyć jego żywotność, o czym niewiele osób wie. Jeśli będziesz dobrze dbał o swoje podłoże do spania, to może przez lata być komfortowym i wygodnym miejscem do odpoczynku. Poniżej poznasz kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o Twój materac SleepMed!

  • Odkurzanie materaca – regularne odkurzania materaca jest kluczowym elementem dbania o czystość i zachowanie odpowiedniej jakości materaca. Koniecznie zastosuj odpowiednią końcówkę do odkurzania powierzchni materaca, która będzie dosyć miękka, aby nie zniszczyć produktu. Oczywiście przed samym odkurzaniem zdejmij z łóżka całą pościel, nie zapominając o prześcieradle. Odkurzając, zastosuj metodę pasów, czyli przesuwaj końcówkę odkurzacza wzdłuż materaca od góry do dołu po całej długości lub w poprzek produktu. Nie zapomnij o odkurzeniu pokrowca, który chroni sam materac przed większymi plamami i innymi zabrudzeniami. Koniecznie skup się na bardziej problemowych obszarach materaca, gdzie na pewno gromadzi się najwięcej kurzu, np. krawędzie i obszary blisko zagłówka. Nie zapomnij o tym, że tylko regularne odkurzanie sprawi, że materac zyska kilka dodatkowych lat dobrego funkcjonowania. Odkurzanie materaca nie tylko pomaga utrzymać go w czystości, ale także eliminuje różne alergeny, które mogą zakłócać Twój sen. Dzięki tej prostej czynności będziesz mógł cieszyć się swoim materacem SleepMed przez wiele lat.
  • Regularna rotacja – niewiele osób wie o tym, że materac należy regularnie przewracać, aby utrzymać jego równomierne zużycie i zadbać o długowieczność. Ogólnie materace podlegają nierównomiernemu zużyciu, ponieważ każdy człowiek śpi zazwyczaj w jednej pozycji, co sprawia, że tylko jakaś część materaca jest mocno eksploatowana, a reszta niekoniecznie. Zatem regularna rotacja materaca pomaga wyrównać ten proces i zapobiec powstawaniu wgnieceń oraz różnych deformacji. Zalecane jest przewracanie materaca co najmniej raz na 3-6 miesięcy. Jednakże częstość ta może się oczywiście różnić w zależności od indywidualnych preferencji i instrukcji producenta. Jeśli chodzi o rodzaje rotacji, to wyróżnić można dwa główne: obracanie i odwracanie. Obracanie polega na przemieszczeniu materaca w ten sposób, aby zamienić miejscami przestrzeń na głowę oraz stopy. Czyli należy przełożyć materac wzdłuż jego długości o 180 stopni. Odwracanie natomiast polega na obróceniu produktu do góry nogami. Koniecznie regularnie sprawdzaj stan materaca podczas rotacji, aby możliwie szybko znaleźć wszelkie oznaki zużycia i ewentualnie odpowiednio im zaradzić.
  • Użycie pokrowca – pokrowiec to nieodłączny element każdego materaca, który dba o jego czystość, ochronę przed zabrudzeniami oraz wspaniale przedłuża jego żywotność. Koniecznie wybierz pokrowiec wykonany z trwałego, oddychającego materiału, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Pokrowiec powinien być odpowiednio dopasowany do wymiarów Twojego materaca. Materace marki SleepMed mają zazwyczaj dedykowane pokrowce do danego modelu produktu, więc warto się tym sugerować. Można powiedzieć, że pokrowiec działa, jak bariera, która chroni materac przed plamami, wilgocią, kurzem, alergenami i roztoczami. Jeśli będziesz regularnie prać pokrowiec według instrukcji producenta, to zachowasz odpowiednią czystość i higienę w miejscu, w którym spędzasz średnio ⅓ całej doby. Ogólnie zaleca się prać pokrowiec co najmniej raz na 2-3 miesiące. Koniecznie upewnij się także, że pokrowiec jest prawidłowo zamocowany na materacu, aby zapobiec jego przesuwaniu się lub zsuwaniu podczas snu. Korzystanie z dedykowanego pokrowca na materacu SleepMed to prosta, ale jednocześnie bardzo skuteczna metoda utrzymania materaca w czystości oraz odpowiedniej higienie przez wiele lat. Pokrowiec sprawi także, że unikniesz wszelkich uszkodzeń mechanicznych, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się wygodnym snem przez wiele lat.
  • Unikanie nadmiernego obciążenia – jest to jeden z kluczowych czynników, który może znacząco wpłynąć na trwałość i wygodę spania na materacu przez kilka lat. Absolutnie niewskazane jest stanie na materacu, ponieważ może to prowadzić do uszkodzeń strukturalnych oraz różnych odkształceń. Niekorzystne dla materaca jest również siadanie na jego krawędzi, co także może powodować różne odkształcenia i osłabienie krawędzi, co może prowadzić do szybszego zużycia się produktu i słabszego wsparcia dla całego ciała. Unikaj skakania po materacu, bo może to doprowadzić do uszkodzeń strukturalnych, takich jak pęknięcia sprężyn czy odkształcenia pianek. Ta zasada tyczy się w szczególności dzieci, które mają tendencję do uważania łóżka za wielką trampolinę. Unikaj także kładzenia ciężkich przedmiotów na łóżku oraz stosowania nadmiernego ciepła, ponieważ może to prowadzić do dużych uszkodzeń zarówno na powierzchni materaca, jak i w jego środku.
  • Zapewnienie odpowiedniego podparcia – materac absolutnie nie może leżeć bezpośrednio na podłodze, ponieważ zaburzy to odpowiednią cyrkulację powietrza. Zapewni swojemu materacowi odpowiednie wsparcie w postaci dobrej jakości stelaża, który będzie współgrał z produktem do spania. To także może zapewnić materacowi kilka dodatkowych lat świetnego wsparcia dla Twojego ciała, a przede wszystkim kręgosłupa.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja materaca SleepMed nie tylko przedłuży jego żywotność, ale także zapewni Ci zdrowszy i bardziej komfortowy sen każdej nocy. Dlatego też koniecznie zastosuj nasze porady, aby mieć pewność, że odpoczywasz w optymalny sposób!

Poznaj idealny materac SleepMed!

Materac SleepMed Hybrid Premium to idealna opcja dla osób, które szukają równowagi pomiędzy świetnym wsparciem punktowym a swobodą ruchów podczas zmiany pozycji w śnie. Taki kompromis osiągnięto dzięki połączeniu w jednym produkcie 7-strefowego wkładu kieszeniowego, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce, która dba o doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz produktu oraz warstwy pianki termoelastycznej VitaRes. Po bokach z kolei znajduje się pianka FlexiFoam również z technologią Airforce. Takie połączenie jest wprost doskonałe!

Teraz już na pewno wiesz, jak dbać o swój materac SleepMed, aby przedłużyć jego żywotność. Pamiętaj koniecznie o regularności wykonywania wyżej opisanych porad, ponieważ tylko to zapewni Ci gwarancję optymalizacji dbania o Twoje łóżko. Nie czekaj i już dziś rozpocznij pielęgnację swojego materaca!

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.