Nie każdy wie o tym, że zdrowy sen to kluczowa część naszego codziennego dobrego samopoczucia, a kiedy dzielimy go z ukochaną osobą, staje się on nie tylko regenerujący, lecz także budujący więź między dwoma połówkami. Jednak znalezienie jednego idealnego materaca dla dwóch osób może być prawdziwym wyzwaniem, które wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak preferencje spania obojga partnerów. W tym artykule dowiesz się, jaki powinien być materac dla par oraz jak znaleźć ten idealny model, który spełni wymagania i potrzeby obojga zakochanych. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu!

Jakie cechy powinien mieć idealny materac dla par?

Materace SleepMed idealne dla par!Idealny materac dla par powinien spełniać kilka kluczowych cech, aby zapewnić obojgu partnerom komfortowy sen i dobrze rozpoczynające się poranki. Kilka z nich znajdziesz poniżej!

  • Wielkość – oczywiście wielkość materaca dla par jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na komfort snu, dlatego tak istotne jest dopasowanie tej przestrzeni do potrzeb zakochanych. Materace marki SleepMed mają różne wymiary, natomiast te dedykowane dla par są największe. Dobrym wyborem do mniejszej sypialni oraz dla szczupłych par będzie łóżko wielkości 140×200 cm. Jeśli pokój, w którym śpisz, jest nieco większy, to możesz postawić na materac o wymiarach 160×200 cm. Ten rozmiar będzie także dobry dla par, które są nieco większe lub preferują spanie na większej przestrzeni. Największa opcja, czyli materac o wymiarach 180×200 cm, to już bardzo duży model, który najlepiej sprawdzi się w naprawdę dużych sypialniach. Wtedy z całą pewnością nie zdominuje całego pomieszczenia. Dedykowany jest także większym parom oraz tym, którzy najlepiej wysypiają się na większych materacach.
  • Twardość – twardość materaca jest także bardzo istotna i bardzo trudno wybrać jedną dla dwóch osób. Idealne łóżko dla pary powinno mieć twardość, która jest zrównoważona i dostosowana do obojga partnerów. Oznacza to, że model powinien być wystarczająco miękki, aby zapewnić komfortowy sen, ale jednocześnie odpowiednio twardy, by zapewnić parze bardzo dobre wsparcie kręgosłupa. W przypadku materaca dla pary ważne jest, aby uwzględnić preferencje twardości obu partnerów. Niektórzy ludzie wolą twardsze materace, podczas gdy inni wolą miękkie. Dlatego dobry materac dla pary powinien być elastyczny i dostosowywać się do preferencji twardości każdej osoby. W tym miejscu warto wspomnieć o możliwości dołożenia dodatkowej warstwy wykonanej z np. kokosa. To sprawi, że tylko jedna połowa materaca będzie twardsza, natomiast druga pozostanie bardziej miękka, co będzie pasować drugiej połówce.
  • Dobry system wentylacyjny – materac dla pary powinien mieć także dobry system wentylacyjny, ponieważ zapewnia to komfortowy i przede wszystkim zdrowy sen. Doskonały materac dla osób chcących spać razem powinien być wykonany z takich materiałów, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza przez cały materac. Zapobiegnie to gromadzeniu się wilgoci w jego wnętrzu. Dobry system wentylacyjny jest również bardzo ważny z powodu różnych alergii. Dlaczego? Pomoże on zapobiec gromadzeniu się roztoczy, kurzu lub innych alergenów, co jest istotne dla osób cierpiących na różne rodzaje alergii.
  • Materiały – materace zazwyczaj są produkowane z pianek oraz sprężyn. Dla par proponujemy produkty hybrydowe, które łączą w sobie cechy zarówno miękkich pianek, jak i wytrzymałych sprężyn. Będzie to optymalny wybór dla zakochanych.
  • Odporność na odkształcenia – materac dla pary powinien zachować swoją pierwotną formę nawet po kilku latach intensywnego użytkowania. Produkt ten powinien cały czas zapewniać stabilne i równomierne wsparcie dla obojga partnerów.
  • Minimalizacja drgań – wiele par przez dłuższy czas musi się przyzwyczaić do tego, że śpią z drugą osobą. Bardzo często pierwsze tygodnie, a nawet miesiące są bardzo trudne, ponieważ każdy ruch drugiego partnera budzi drugą połówkę. Dlatego też warto zainwestować w materac, który będzie minimalizował drgania! Dzięki temu powierzchnia nie będzie się mocno poruszać i zapewni obojgu partnerom znakomity sen.

Powyższe cechy są optymalne dla każdego materaca dla par i sprawiają, że jest on doskonale dopasowany do potrzeb obojga partnerów. Jeśli szukasz odpowiedniego modelu dla siebie i swojej drugiej połówki, to koniecznie weź je pod uwagę!

Jaki nie może być materac dla par?

Materac dla pary nie może być przede wszystkim zbyt mały, dlatego zapomnij o wymiarach takich jak 120×200 cm, 100×200 cm i mniejszych. Spowodowane jest to po prostu tym, że są to za małe przestrzenie, aby dwie osoby mogły się na nich dobrze wyspać. Pamiętaj także o długości łóżka, ponieważ nikt nie lubi spać ze stopami poza materacem! Materac dla pary nie może być także zbyt miękki oraz zbyt twardy, ponieważ sprawi to, że zakochani nie będą odpowiednio odpoczywać. Kolejnym ważnym punktem jest dobra cyrkulacja powietrza, która jeśli będzie zaburzona lub nie będzie jej wcale może prowadzić do przegrzewania się organizmu i gromadzenia wilgoci wewnątrz produktu. Jeśli materac będzie wykonany z niskiej jakości materiałów, to może doprowadzić do potrzeby wcześniejszej wymiany łóżka, co nie jest dobre dla Twojego portfela, dlatego o tym także należy pamiętać!

Poznaj nasze propozycje materaców marki SleepMed idealnych dla par!

Naszą pierwszą propozycją materaca idealnego dla pary jest SleepMed Natura Hybrid Plus, który jest produktem naturalnym oraz hybrydowym. W swoim wnętrzu skrywa warstwę pianki Visco Bio, piankę wysokoelastyczną HR Bio oraz warstwę pianki wysokoelastycznej Naturalis. Dodatkowo materac ten wzmocniony jest 7-strefowym wkładem kieszeniowym, a po bokach znajduje się pianka BIO PU. Takie połączenie sprawia, że jest to zarówno bardzo wygodna powierzchnia do kilkugodzinnego odpoczynku, jak i taka, która doskonale podtrzymuje całe ciało w jednej pozycji przez całą noc. Pianki termoelastyczne dostosowują się do sylwetki z pomocą ciepła ciała, sprawiając, że organizm optymalnie wypoczywa. Co więcej, jest to materac wykonany z ekologicznych materiałów, więc jeśli zależy Ci na dobru środowiska, to postaw właśnie na ten model! Drugą opcją jest materac SleepMed Hybrid Supreme, czyli produkt sprężynowy, a dokładniej multipocket. Wykonany jest z 7-strefowego wkładu kieszeniowego, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz warstwy pianki termoelastycznej VitaRest. Po bokach znajduje się pianka FlexiFoam z technologią Airforce, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Jest to doskonały model dla par!

Teraz już na pewno wiesz, jakie cechy powinien mieć idealny materac dla par! Pamiętaj, że przy wyborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby obojga partnerów, co może nie być łatwym zadaniem. Jednak z całą pewnością uda Ci się w końcu znaleźć ten jeden doskonały materac! Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu oraz snu swojego partnera!

wyrób medycznySleepMed Natura Hybrid Plus, SleepMed Hybrid Supreme to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.