Bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy jak wielkim ułatwieniem może być zakup materaca nawierzchniowego. To produkt bardzo uniwersalny – sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i poza nią. Jest lekki, zajmuje mało miejsca i odczuwalnie poprawia komfort snu. Zobacz, czym dokładnie jest materac nawierzchniowy i jakie funkcje posiada.

Materac nawierzchniowy – co to? 

Podłoże, na którym śpimy często pozostawia wiele do życzenia – wersalka, czy kanapa nie są dobrym miejscem na nocny wypoczynek. Niestety często zdarza się tak, że jesteśmy zmuszeni spać na podobnych podłożach. Nie są one dostosowane do naszych potrzeb, przez co sen na nich może powodować bóle pleców, czy niewyspanie się. Materac nawierzchniowy 120×200 został stworzony po to, by zwiększać komfort snu na niewygodnych, lub wysłużonych podłożach. To po prostu cienki materac, zazwyczaj o grubości około 4 do 8 cm, który kładziemy na niewygodną powierzchnię. Ma za zadanie wyrównać jej wszelkie nierówności i sprawić, że sen na nowo stanie się prawdziwym wypoczynkiem. Jest również grubszą warstwą ochronną dla materaca bazowego. To na nim zatrzymają się wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki materacom nawierzchniowym możesz regulować stopień twardości powierzchni, na których wypoczywasz. Jeśli jest ona zbyt twarda – powinieneś zdecydować się na miękki materac nawierzchniowy. Natomiast jeśli jest na tyle wysłużona, że się w niej zapadasz – twardsze modele spełnią swoje zadanie.

Rodzaje materacy nawierzchniowych 

Materac nawierzchniowy - jakie rodzaje są dostępne?Rynek jest pełen różnego rodzaju opcji. Znajdziesz na nim produkty różniące się grubością, czy materiałem, z którego zostały wykonane. Posiadają także zróżnicowane właściwości, które powinieneś dostosować do swoich potrzeb. Modele termoelastyczne pod wpływem nacisku i ciepła ciała dopasowują się do jego kształtu, dając jednocześnie poczucie przyjemnego otulenia. Nadadzą się do zbyt twardych powierzchni. Materace lateksowe są sprężyste i reagują na każdy ruch, który wykonujesz. Wyróżniają się znakomitą cyrkulacją powietrza wewnątrz wkładu – nie zatrzymują wilgoci i skutecznie blokują rozwój bakterii i drobnoustrojów wewnątrz produktu. Modele wysokoelastyczne w sposób kompleksowy wspierają kręgosłup i zapewniają stabilizację całego ciała. Dbają również o regenerację mięśni. Wiele materacy dostępnych na rynku jest uzupełnionych o składniki pochodzenia naturalnego na przykład olejek rycynowy, czy kokosa. To innowacyjne rozwiązanie wprowadza szereg nowych właściwości.

Odpowiedzialny wybór

Kupując materac nawierzchniowy decyduj się na wysokiej jakości modele, które zapewnią Ci naprawdę komfortowy sen. Świetnym wyborem jest materac Hilding Alt – miękki i niezwykle elastyczny. Dzięki wykorzystaniu pianki termoelastycznej zapewnia niesamowite uczucie otulenia. Wypełnienie reaguje na ciepło i ciężar ciała, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do jego kształtu. Jest odwracalny – do Ciebie więc należy decyzja, która strona jest wygodniejsza. Jest higieniczny, ponieważ posiada pralny pokrowiec. To także bezpieczna opcja dla alergików.
Jeśli decydujesz się na zakup materaca nawierzchniowego, kupuj tylko wysokiej jakości produkty, które zapewnią Ci wysoką jakość snu. Pamiętaj, że na zdrowiu nie warto oszczędzać. Już dziś zdecyduj się na zakup i zacznij wypoczywać komfortowo!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/