Każdy człowiek spędza w łóżku średnio ⅓ swojego życia. To czas, który wbrew pozorom można spędzić naprawdę dobrze. W jaki sposób? Dbając o swój kręgosłup, a także o mięśnie i stawy! Aby tak było należy dobrać odpowiedni materac o właściwościach dopasowanych do potrzeb konkretnych użytkowników.

Ulga w bólu kręgosłupa

Każdy, kto kiedykolwiek odczuwał ból w kręgosłupie spowodowany nieprawidłowo dobranym podłożem do spania wie, jak bardzo uciążliwy i silny potrafi być. Po nocy na niewygodnym łóżku lub kanapie trudno znaleźć odpowiednią pozycję ciała, a perspektywa spędzenia ośmiu godzin w pracy przeraża. Jeśli bóle pleców o poranku pojawiają się często, najlepszą możliwością jest zakupienie materaca hybrydowego, który posiada status wyrobu medycznego. Zaufanie ekspertom to w takiej sytuacji zdecydowanie najlepsze rozwiązanie – SleepMed Hybrid Premium to model, który został przez nich doceniony, a ponadto posiada szereg zadowolonych użytkowników. I wcale nas to nie dziwi! Został bowiem zbudowany na bazie sprężyn multipocket, które charakteryzują się większym zagęszczeniem i drobniejszą budową niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac zyskuje znacznie więcej punktów podparcia, co jest szczególnie ważne właśnie w przypadku nawracających dolegliwości bólowych w okolicy kręgosłupa. To jednak nie wszystko – wyrób został wypełniony także trzema rodzajami pianek. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała i wagę użytkownika dopasowując się do indywidualnego kształtu ciała i pozycji snu. Pianka wysokoelastyczna z kolei odpowiada przede wszystkim za odporność na odkształcenia, a pianka FlexiFoam zwiększa komfort użytkowania materaca.

Materac hybrydowy – czy naprawdę warto w niego inwestować?

Materace hybrydowe - na jakie modele zwrócić uwagę?Materace hybrydowe mają to do siebie, że w ich wnętrzu znajduje się cała masa różnych materiałów. Aby podłoże tego typu naprawdę miało dobre właściwości, trzeba połączyć ze sobą mądrze kilka bardzo różnych warstw, nad którymi naukowcy pracowali latami. Jednak zalet płynących z połączenia sprężyn i pianek jest nieskończenie wiele – począwszy od tych typowo zdrowotnych, a skończywszy na tych związanych ściśle z komfortem i wygodą użytkowników. Potencjalnych zainteresowanych niekiedy potrafi odstraszyć cena – są oczywiście tańsze i droższe modele, ale trochę trzeba zainwestować w podłoże tego typu. Gwarantujemy jednak, że wydanie pieniędzy w ten sposób będzie jedną z najlepszych decyzji! Modele hybrydowe są bardzo trwałe, posiadają długą gwarancję i świetnie sprawdzają się w sypialni u każdego.

Poznaj CUREM .ZIP

Materac hybrydowy wydaje się być idealną opcją, ale wciąż nie możesz się zdecydować na konkretny model? Warto zapoznać się z materacem CUREM .ZIP o dość dużej twardości. W teorii jest przeznaczony dla osób o wadze powyżej 100 kg, natomiast poziom twardości jest odczuciem bardzo subiektywnym, a więc nie należy się tym w pełni sugerować. Producent udziela na ten produkt aż dwudziestoletnią gwarancję, która obejmuje odkształcenia i nieprawidłową pracę materaca – dzięki niej można być pewnym, że będzie to dobra inwestycja, a nie pieniądze wyrzucone w błoto. Model .ZIP również, podobnie jak propozycja firmy SleepMed, powstał na bazie sprężyn multipocket, ale w jego wnętrzu znajdują się zupełnie inne pianki. Są to autorskie materiały o nazwie Fusion i Serene, które mogą poszczycić się szeregiem zalet.

Co jeszcze jest charakterystyczne dla powyższych modeli? Przede wszystkim to, że oba zostały podzielone na siedem stref twardości – to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia podparcie wprost proporcjonalne do wywieranych nacisków. Na tym jednak zalety się nie kończą! Wybierz któryś z nich, a będziesz mieć pewność, że Twój nocny wypoczynek jest zdrowy i efektywny.