Materace stanowią odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz umożliwiają prawidłową regenerację ciała w czasie snu. Dodatkowo zapewniają komfortowe warunki do wypoczywania. Jednak czy dosłownie każdy może efektownie się wysypiać? Oczywiście, że tak, a możliwe to jest za sprawą coraz popularniejszych materacy! Są to materace nawierzchniowe, które stanowią innowacyjne produkty będące idealnym rozwiązaniem dla każdego! dlaczego? 

Materace nawierzchniowe – budowa

Materace nawierzchnie to innowacyjne produkty, które stanowią rozwiązanie dla każdego! Zapewniają odpowiedni komfortu oraz efektywność snu bez konieczności inwestowania w nowy materac lub rezygnowania z podróży. Zbudowane zostały z różnego rodzaju pianek, które zapewniają każdemu modelowi inne właściwości. Pianka ta stanowi zaledwie kilka centymetrów przez co sam materac nie jest wysoki. Dzięki temu jest niezwykle lekki i łatwy w transporcie. Materace nawierzchniowe przede wszystkim służą do zwiększenia poczucia wygody oraz twardości. Możliwe to jest poprzez różnego rodzaju pianki, które w zależności od swoich cech mogą zmiękczyć lub utwardzić podłoże. W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można trzy wyjątkowe materace nawierzchniowe.

Materace nawierzchniowe – właściwości 

Materace nawierzchniowe - komfortowy sen na każdym podłożuMaterace nawierzchnie to nie tylko kawałek pianki i pokrowca. To podłoże, które odpowiada za komfortowy wypoczynek każdego użytkownika oraz dba o higieniczny sen. Możliwe to jest dzięki wykorzystaniu bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które nie wywołują alergii oraz zastosowanie pokrowca z zamkiem, który jest miły w dotyku i w naturalny sposób zapobiega rozwojowi bakterii. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu różnego rodzaju pianek wewnątrz wkładu. Z uwagi na to wyróżnić można:

  • Hilding Alt – zmiękczający podłoże materac, który został zbudowany z termoelastycznej pianki Visco. Reaguje na ciepło oraz ciężar ciała, dzięki czemu jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznej budowy użytkownika. Wewnątrz znaleźć można również piankę FlexiFoam, która odpowiada za elastyczność i plastyczność.
  • Hilding Bass – zwiększający uczucie twardości materac, posiadający w swoim składzie piankę Velvet Touch, którą cechuje wysoka elastyczność, sprężystość i odpowiednia sztywność.
  • Hilding Tenor – średniej twardości materac, który idealnie sprawdzi się w każdym przypadku. W całości zbudowany został z wysokoelastycznej pianki FloFom, która wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące.

Materace nawierzchniowe – dla kogo?

Materace do spania stanowią nieodłączny element w życiu człowieka. Zapewniają komfortowy, efektywny i przede wszystkim higieniczny sen. Możliwe to jest dzięki prawidłowemu dopasowanie się do ciała użytkownika, jednak nie tylko. Innowacyjne cechy oraz budowa sprawia, że materace nawierzchnie sprawdza się w bardziej ekstremalnych sytuacjach, takich jak camping. Można je położyć na dowolnej powierzchni – podłodze lub ziemi. Niezależnie od tego są  stanie zapewnić odpowiedni sen. Materace nawierzchniowe to również najlepszy wybór dla osób, które często podróżują i śpią na nie zawsze dopasowanych łóżkach hotelowych. W tej sytuacji w zależności od modelu są w stanie odpowiednio zmiękczyć lub utwardzić podłoże. Tego rodzaju materace równie dobrze spiszą się na wersalce lub wyeksploatowanym materacu głównym.

Materace nawierzchniowe stanowią niezwykłe produkty, które idealnie sprawdza się w każdej sytuacji! Nie ważne jakie miejsce czy warunki – materace nawierzchnie to najlepsza opcja dla osób, które chcą się komfortowo i efektywnie wyspać.