Gwarancją udanego dnia jest komfortowy oraz efektywny odpoczynek. Budzenie się w wygodnym łóżku, po spokojnej nocy jest marzeniem praktycznie każdego człowieka, jednak jak je zrealizować? Oczywiście wybierając odpowiedni materac! Nic nie zapewni wygody na najwyższym poziomie, a dodatkowo zadba o prawidłową stabilizację kręgosłupa i higieniczne środowisko tak jak materac Fit.4.Sleep H3/H4, którego dodatkowo cechuje wyjątkowa trwałość. Czym ona jest oraz dla kogo Fit.4.Sleep H3/H4 będzie idealny? 

Twardość materaca – czym jest?

Twardość materaca definiuje się jako subiektywne odczucie lub ocenę każdego użytkownika. Dla jednej osoby materac może być zbyt miękki, a dla innej zbyt twardy, jednak zależy to przede wszystkim od wagi oraz wzrostu użytkownika. Materac Fit.4.Sleep H3/H4 klasyfikowany jest jako twardy i bardzo twardy, ponieważ posiada dwie twardości. Czym są te oznaczenia oraz jak je rozszyfrować?

  • H1 – materac miękki, dla osób ważących do 60 kg,
  • H2 – materac o średniej twardości, dla osób ważących 60-80 kg,
  • H3 – materac twardy, dla osób ważących 80-100 kg,
  • H4 – materac bardzo twardy, dla osób ważących ponad 100 kg.

Znając oznaczenia o wiele łatwiej jest ustalić, który materac będzie odpowiedni. Jest to ważne z uwagi na fakt, że do zadań materaca należy przede wszystkim odpowiednie podparcie kręgosłupa, zapewnienie regeneracji mięśni oraz utrzymanie stabilnej pozycji ciała. Materace do spania są niezwykle istotnym elementem sypialni każdego człowieka, jednak ich wybór może przyprawić o zawrót głowy. Dla osób cięższych oraz preferujących twardsze podłoże idealny będzie materac Fit.4.Sleep H3/H4, ponieważ nie tylko posiada dwie twardości, ale także należy do materacy odwracalnych, dzięki czemu w zależności od preferencji można wybrać odpowiednią stronę i cieszyć się komfortowym snem. Czym jeszcze charakteryzuje się Fit.4.Sleep H3/H4?

Fit.4.Sleep H3/H4 – właściwości

wyśpij się na twardym materacu fit.4.sleep h3h4!Materace Fit.4.Sleep posiadają profilowaną piankę wysokoelastyczną Kaltschaum o twardości H3 i H4, dzięki której podłoże do spania odznacza się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. Ponadto zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa, poprzez odpowiednie dopasowanie się do ciała użytkownika. Wkład Fit.4.Sleep H3/H4 posiada specjalne profilowanie i nacięcia umożliwiające optymalną wentylację, jednak to nie wszystko. Materac ten posiada także:

  • siedem stref twardości, które umożliwiają dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej użytkownika,
  • cztery zróżnicowane pod względem twardości i odczuwalnego komfortu powierzchnie do snu,
  • właściwości antyalergiczne poprzez zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia i nieuczulających materiałów,
  • certyfikat AEH potwierdzający jakość oraz spełnienie rygorystycznych wymogów pod kątem ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości
  • pokrowiec z zamkiem, który można łatwo zdjąć i wyprać.

Sen odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu człowieka, dlatego warto zainwestować w odpowiednie podłoże by móc cieszyć się efektywnym oraz komfortowym snem. Materac taki, jak Fit.4.Sleep H3/H4 użytkowany może być nie tylko przez osoby cięższe lub preferujące twardsze powierzchnie, ale także pary czy alergików! Szeroki wybór rozmiarów oraz uniwersalne właściwości są ułatwieniem oraz odpowiedzią na potrzeby użytkowników. W końcu nie każdy materac posiada tak wyjątkowe właściwości, a dodatkowo nadaje się zarówno na stelaże regulowane, jak i tradycyjne, skrzyniowe czy listwowe.