Decydując się na zakup podłoża do spania, stawiamy przede wszystkim na prawidłowe dopasowanie ich pod osobiste potrzeby oraz preferencje. Jednak, pod uwagę należy wziąć również kilka czynników, w tym wiek, stan zdrowia czy waga użytkownika, która ma znaczący wpływ na twardość materaca. Jak zatem dopasować ją oraz jaki ma wpływ na zdrowy i spokojny sen?

Twardość materaca – co oznacza oraz dlaczego jest taka ważna? 

Uznaje się, że twardość stanowi subiektywne dla każdego z nas odczucie. Jej wybór zależy od trzech czynników – wagi, wzrostu i osobistych preferencji użytkownika. Z uwagi na to, wyróżnić można trzy rodzaje twardości, w tym:

  • H1, czyli materace miękkie, zalecane osobom ważącym mniej niż 60 kg,
  • H2, czyli materace średnio twarde, zalecane osobom ważącym między 60-80 kg,
  • H3, czyli materace twarde, zalecane osobom ważącym między 80-100 kg,
  • H4, czyli materace bardzo twarde, zalecane osobom ważącym powyżej 100 kg.

Jednak, dlaczego wybór odpowiedniej twardości jest tak ważny? Otóż to właśnie od niej zależy, czy nasz kręgosłup będzie w regularny sposób wspierany, a zbyt miękki lub twardy model może przyczynić się do rozwijania wad postawy. Właśnie dlatego warto sprawdzić materace SleepMed, które są w stanie dopasować się do naszej aktualnej wagi!

Materace SleepMed a możliwość regulacji twardości - na czym to polega? Materace SleepMed a możliwość regulacji twardości

Każdy materac oferuje inne właściwości i rodzaj odczuwalnego komfortu. Jednak, na współczesnym rynku znacząco wyróżniają się unikalne materace SleepMed, a to wszystko z uwagi na możliwość regulowania twardości. W pierwszej chwili wydaje się to absurdalne – w końcu jak materac może oferować więcej niż jedną lub dwie twardości? Jak się okazuje, materace SleepMed został wyposażony w dwa niezwykle ważne elementy – matę kokosową oraz odpinany top, które są w stanie zagwarantować nam 4 lub 6 zróżnicowanych twardości! Co więcej, po zakupie wybranego modelu każdy z nas w domowych warunkach może dopasować do swoich aktualnych potrzeb twardość i cieszyć się spokojnym snem.

Dla kogo materace SleepMed będą idealne? 

Jak się okazuje, materace SleepMed nie tylko wyróżniają się możliwością regulowania twardości do aktualnych preferencji użytkowa. Warto zaznaczyć, że są to produkty antyalergiczne, mające właściwości prozdrowotne, status wyrobu medycznego oraz wykorzystujące technologię Airforce. Z uwagi na to, sprawdzą się w sypialni:

  • par i singli,
  • alergików oraz osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa,
  • osób młodych oraz starszych.

W celu zapewnienia sobie jeszcze bardziej komfortowego wypoczynku, warto zainwestować nie tylko w materac, ale także akcesoria do łóżka, jak np. poduszka.

Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się pełni sił, zależy od dopasowanego do wagi i wzrostu podłoża. Wybierając materace SleepMed mamy gwarancję, że w każdej chwili możemy zmienić rodzaj odczuwalnej twardości.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/