Wypełnienie sprężynowe to jedne z najczęstszych wyborów podczas zakupu nowego materaca. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jakie są rodzaje sprężyn i czym dokładnie się wyróżniają. Sprawdź różnice między sprężynami Multipocket a kieszeniowymi i dowiedz się, które z nich wykorzystywane są w materacach SleepMed!

Sprężyny Multipocket a kieszeniowe – czym się różnią?

Nie można ukryć, że sprężynybardzo częstym elementem wypełnienia materaca. Stosuje się je zarówno w modelach typowo sprężynowych, jak i hybrydowych, gdzie są łączone ponadto z warstwą pianki. W sklepach z materacami możemy wybrać spomiędzy modeli zawierających sprężyny bonellowe, które są najbardziej podstawowe, kieszeniowe lub Multipocket. Zarówno w przypadku wersji kieszeniowej, jak i Multipocket, sprężyny są umieszczane w osobnych kieszonkach, dzięki czemu każda z nich pracuje niezależnie. Rozłączenie sprężyn sprzyja elastyczności i sprężystości modelu, a do tego sprawia, że każda z nich stanowi indywidualny punkt podparcia. Ze względu na to materac bardzo dobrze dopasowuje się do ciała użytkownika i zapewnia anatomiczne wsparcie. Gwarantuje też świetną elastyczność punktową – dzięki temu model nie wywołuje nieprzyjemnego efektu fali ani nie przenosi drgań, gdy na przykład partner, z którym dzielimy łóżko, porusza się lub podnosi.

Materace SleepMed sprężynowe a kieszeniowe - czym się różnią?Chociaż sprężyny Multipocket i kieszeniowe mają pewne podobieństwa, odróżnia je przede wszystkim wielkość. Sprężyny Multipocket charakteryzują się drobniejszą budową. Z racji tego możliwe jest umieszczenie ich większej ilości w materacu. To wpływa na lepsze podparcie ciała i stworzenie solidniejszego, trwalszego podłoża. Liczba sprężyn w modelach to co najmniej 500. Należy mieć na uwadze, że sprężyny pracują jedynie w momencie, w którym wywoływany jest na nie nacisk. Dzięki temu zapewniają spokojny, cichy sen, nawet wtedy, gdy śpimy z partnerem, który w ciągu nocy często zmienia pozycję snu.

Sprężyny typu Multi w materacach SleepMed

W modelach SleepMed zastosowano innowacyjne sprężyny typu Multi. Wyróżniają się 7-strefową budową, a także specjalnym designem, który pozwala na idealne, anatomiczne dopasowanie się do naturalnych krzywizn użytkownika. Te właściwości sprawiają, że bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy, kręgosłup ma zapewnione optymalne podparcie. Sprężyny MultiPocket o małej średnicy są tu rozmieszczone bardzo gęsto, co tworzy niezwykle intuicyjne podłoże snu, które odpowiada na wszelkie nasze potrzeby. Elastyczność punktowa jest tu na bardzo wysokim poziomie. Oprócz tego wykorzystano tutaj poprzeczny system podziału twardości, który tworzy aż 7 różnych stref twardości. Oznacza to, że materac podzielony jest na strefę podparcia głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Dzięki temu zabiegowi materac indywidualnie dostosowuje się do poszczególnych części ciała. To oddziałuje na komfort wypoczynku i sprawia, że możemy w pełni się odprężyć. W ten sposób możemy też zlikwidować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból karku, pleców czy napięcie mięśni.

Sprężyny Multipocket w materacach hybrydowych

Sprężyny stosowane są nie tylko typowo w materacach sprężynowych, ale też w modelach hybrydowych. W tym wypadku łączone są z warstwą pianki, co generuje dodatkowe właściwości. Sprężyny otoczone pianką gwarantują solidne podparcie połączone z miękkością oraz przyjemnym uczuciem otulenia. Modele hybrydowe, ze względu na zastosowanie większej ilości komponentów, charakteryzują się większą wysokością – mierzą najczęściej ponad 25 centymetrów, co ułatwia proces wstawania z łóżka. Jednocześnie też wyróżniają się większą odpornością na odkształcenia i eksploatację, co oznacza, że mogą służyć nam znacznie dłużej.

SleepMed Natura Hybrid Plus

W modelu SleepMed Natura Hybrid Plus warstwę 7-strefowych sprężyn typu Multi połączono z piankami naturalnymi. Wysokoelastyczna warstwa NATURALIS® zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała, a do tego skutecznie redukuje nacisk punktowy. Zastosowano w niej naturalny olejek rycynowy. Jednocześnie cechuje ją bardzo skuteczna wentylacja i długa żywotność. HR Bio, która również posiada właściwości wysokoelastyczne, wyróżnia się otwartokomórkową strukturą, zapewniającą wspaniałą cyrkulację powietrza oraz wysoką sprężystość. W jej skład wchodzi olejek sojowy. Termoelastyczna warstwa Visco Bio potęguje właściwości sprężyn Multipocket, jako że również posiada 7 stref twardości. Błogie uczucie odprężenia gwarantowane przez wkład sprężynowy w materacu potęguje odczuwalny efekt masażu. Jest on możliwy dzięki zastosowaniu specjalnych perforacji na powierzchni pokrowca Merced.

SleepMed Hybrid Premium Plus

Kolejny model, który pozwoli cieszyć się nam właściwościami sprężyn typu Multi, to SleepMed Hybrid Premium Plus. Warstwa sprężyn została otoczona dwoma warstwami wysokoelastycznej pianki VPPHR oraz wkładem z termoelastycznej pianki Celsius® – Waterlily®. Tutaj również możemy liczyć na specjalne wyprofilowanie wkładu w 7 stref twardości, które umożliwia pełne odprężenie dla wszystkich partii ciała. Dzięki temu rozwiązaniu materac idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn, a do tego wykazuje właściwości rehabilitacyjne. Należy wspomnieć też o działaniu ortopedycznym modelu, które sprawia, że nie musimy obawiać się rozwoju lub pojawienia się dysfunkcji kręgosłupa. Co więcej, dzięki temu możemy zmniejszyć też odczuwany przez nas ból karku czy pleców. Materace zawierające wkład sprężynowy będą odpowiednie dla wszystkich osób, które poszukują solidnego, trwałego podłoża, które jednocześnie zagwarantuje bardzo dobre dopasowanie i skuteczne odprężenie się. Nad tym produktem powinni zastanowić się też wszyscy ci, którzy dzielą łóżko z partnerem.

Sprężyny są bardzo ważnym elementem budowy materaca. Odpowiadają za prawidłowe podparcie ciała i dopasowanie podłoża. Jeśli zależy nam na modelu z warstwą sprężyn, postawmy na produkt zawierający wersję Multipocket, która zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Natura Hybrid Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.